Aplinkosaugos Reitingas 2022

Kompleksinių rodiklių sistema, skirta nustatyti Lietuvos savivaldybių aplinkosauginio iniciatyvumo lygį.

Tai – pirmą kartą Aplinkos ministro inicijuotas savivaldybių aplinkosaugos reitingas, sudarytas iš 55 kriterijų, kurie suskirstyti į 9 skirtingas aplinkosaugos tikslus apimančias sritis tokias kaip atliekų prevencija ir tvarkymas, prisitaikymas prie klimato kaitos, perėjimas prie žiedinės ekonomikos, darnus judumas, urbanizuotų teritorijų tvarumas, biologinė įvairovė ir gyventojų aplinkosauginio sąmoningumo skatinimas.

KLIENTAS: LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA

VIETA: LIETUVA

PROJEKTO TIPAS: DUOMENŲ ANALIZĖREITINGO KŪRIMAS

METAI: 2022

ATSISIŲSTI REITINGO APŽVALGĄ IR METODOLOGIJĄ
INTERAKTYVUS REITINGO ŽEMĖLAPIS

Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingas buvo sudarytas, siekiant stiprinti savivaldybių konkurencingumą ir lyderystę aplinkosaugos srityje bei skatinti LR Vyriausybės programos nuostatų ir Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimą. Reitingas vertina ne vien savivaldybių aplinkosauginius duomenis, tačiau ir aplinkosauginio sąmoningumo skatinimą jose. Pastebima, kad vis dar reikia įdėti reikšmingą dalį pastangų, kad kokybiškos ir efektyvios aplinkosaugos iniciatyvos, bendruomenių įtraukimas, būtų geriau integruotos su savivaldybių socialiniu ir ekonominiu vystymusi.

Tikimasi, kad ši LR aplinkos ministerijos iniciatyva taps kasmetiniu reitingu, kuris leis identifikuoti ir pamatuoti geriausias Lietuvos savivaldybių praktikas, jų aplinkosauginį veiksmingumo lygį ir suteiks daugiau motyvacijos savivaldybėms tinkamai formuoti klimato kaitos politiką, strategiškai planuoti žaliąją infrastruktūrą bei jos kokybę, efektyviau naudojant žaliavas mažinti atliekas, didinti aplinkos elementų teikiamų naudų potencialo naudojimo efektyvumą bei dalintis žiniomis ir gerosiomis praktikomis.