Apie BLUMA

Į Lietuvą po studijų ir darbo Jungtinėje Karalystėje sugrįžusius Gintarę, Igną ir Gaudrę subūrė ir miestų žaliosios infrastruktūros tema užkrėtė „Kurk Lietuvai“ programa. Jos metu komanda kartu su LR Aplinkos ministerija vykdė du projektus, skirtus žaliosios infrastruktūros idėjų plėtojimui ir kituose Europos ir pasaulio miestuose taikomų žalinimo įrankių pritaikymui Lietuvoje.

Žaliosios infrastruktūros tema savo vertybėmis ir galimybėmis suvienijo skirtingus mūsų komandos narių pomėgius, interesus ir gebėjimus, ir įkvėpė toliau kartu siekti pokyčio Lietuvos ir kitų šalių miestų aplinkos formavime. Taip gimė BLUMA – agentūra, siekianti strategiškai kurti mūsų miestų biotopus, kraštovaizdžio urbanizmą ir tvarų jo valdymą, ir padaryti juos palankesnius žmonėms.

Gaudrė Znutaitė, Partnerė
BSc (Hons), MArch, PGDip

Gaudrė yra architektė, baigusi architektūros bakalauro, magistro ir architektūros teisės ir vadybos studijas Bath universitete, JK. Studijų metu ji stažavosi architektūros kompanijose Vilniuje (Vilniaus Architektūros Studija, Arches) ir Paryžiuje (Odile Decq Studio), taip pat metus praleido Liono nacionalinėje aukštojoje architektūros mokykloje. Po studijų, daugiau nei 5 metus dirbo vienoje iš didžiausių JK architektūros kompanijų Grimshaw. Čia ji turėjo galimybę prisidėti prie įvairaus mastelio transporto, kultūros ir kitokių visuomeninės paskirties projektų: nuo produktų dizaino iki teritorijų urbanistinės integracijos, nuo konkursinės koncepcijos vystymo vienam iš didžiausių pasaulio oro uostų iki vienos pagrindinių Londono stočių techninio išbaigimo.

Siekdama iš arčiau pažinti rūpimas tvarumo, visuomenės aplinkosauginio sąmoningumo ir gamtos mieste temas, Gaudrė kartu su bendruomenės įtraukimo kolektyvu “Scale Rule” yra suprojektavusi ir įgyvendinusi paviljoną viename iš Londono centrinių rajonų, o grįžusi į Lietuvą, atrado galimybę toliau gilintis į šias temas, dalyvaudama “Kurk Lietuvai” programoje.

EMAIL LINKEDIN

Gintarė Kapočiūtė, Partnerė
BA (Hons), MArch, PGDip

Gintarė įgijo architektės specialybę studijuodama Northumbria University, the Bartlett School of Architecture ir Westminster University Jungtinėje Karalystėje. Daugiau nei penkerius metus architektūros žinias ji gilino tarptautinius apdovanojimus pelniusiose kompanijose – Mikhail Riches, FaulknerBrowns Architects ir Alma-nac Londone. Ten Gintarė prisidėjo tiek prie išskirtinių individualių namų, edukacinių pastatų projektavimo, tiek prie įkvepiančių socialinių daugiabučių projektų. Ji taip pat dirbo prie Net Zero Carbon architektūros projektų, siekiančių sumažinti į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį statybų sektoriuje bei tyrinėjo bendruomenių įtraukimą į erdvių planavimą, o įgytą patirtį Gintarė nori pritaikyti ir Lietuvoje.

Gintarė domisi architektūriniu švietimu, yra docentė praktikė Kauno technologijos universitete bei yra dėsčiusi the Bartlett School of Architecture ir Ravensbourne University. Jai taip pat yra svarbi įtraukianti vizualinė idėjų komunikacija, o jos architektūriniai piešiniai buvo eksponuoti galerijose Londone ir Romoje.

EMAIL LINKEDIN

Ignas Kazlauskas, Partneris
BA (Hons), MSc

Bakalaurą igijęs dokumentinio kino srityje, vėliau Ignas dirbo „Monocle“ žurnale, kuriame kūrė ir prižiūrėjo dokumentinių filmų produkciją. Filmavimų metu keliaudamas po įvairius miestus ir bendraudamas su merais, architektais bei verslininkais nusprendė pasukti urbanistikos kryptimi ir ieškoti gyvybingo miesto recepto. 

Urbanistikos magistrantūros studijų metu University College London (UCL) universitete, nagrinėjo bendruomenės įtraukimo įrankius, kultūros ir kūrybos svarbą miestų plėtros kontekste, bei nenaudojamų pastatų pritaikymo galimybes kuriant socialinę infrastruktūrą. Vėliau atliko praktiką kraštovaizdžio architektūros studijoje, kur dirbo su bendruomenių įtraukimu į viešosios erdvės kūrimo procesus. Per aktyvų dalyvavimą įvairiose konferencijose ir konkursuose, bei savanorišką veiklą tokiuose projektuose kaip Keliaujančios architektūros dirbtuvės, Ignas skatina tarpdisciplininę vietokūrą ir tiki, kad įtraukūs procesai gali pagerinti gyvenimą mieste.

EMAIL LINKEDIN