Prezidentūros Pieva

Edukacinės skirtingų suinteresuotų šalių įtraukimo veiklos apie biologinę įvairovę ir aplinkosaugą.

Edukacinės dirbtuvės, skirtos pasiruošti „Žaliųjų idėjų festivaliui 2022“ ir įtraukti Lietuvos Respublikos Prezidentūros darbuotojus, Lietuvos žaliųjų iniciatyvų atstovus ir moksleivius į pokalbius apie aplinkosaugą ir biologinę įvairovę per kūrybines veiklas, kurių metu Prezidentūros istoriniame parke iš įvairių augalų buvo kuriama biologinės įvairovės edukacinė erdvė.

KLIENTAS: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA

VIETA: PREZIDENTO RŪMŲ ISTORINIS PARKAS, VILNIUS

PROJEKTO TIPAS: BENDRUOMENĖS ĮTRAUKIMAS, EDUKACIJA

METAI: 2022

BENDRUOMENĖS ĮTRAUKIMAS

Organizuodami šio projekto veiklas siekėme kūrybiškai supažindinti renginio lankytojus su biologinės įvairovės ir aplinkosaugos temomis, remdamiesi kanadiečio menininko ir edukatoriaus Justin Langlois metodika, kurio praktika tyrinėja viešąjį meną, socialinį įsitraukimą ir kūrybinę pedagogiką per vizualius tekstinio formato plakatus.

Eksponuojama klausimų paroda ragino susimąstyti ir diskutuoti apie probleminius klausimus, susijusius su klimato kaita ir biologinės įvairovės nykimu miestuose, bei skatino veikti vardan miestų gamtos puoselėjimo. Prie kiekvieno iš klausimų dalyviai turėjo galimybę išreikšti ir savo nuomonę – taip/ne, sutinku/nesutinku ir t.t. – klijuodami lipduką prie sau tinkamo atsakymo ir tokiu būdu dalyvauti interaktyvioje apklausoje, o renginio pabaigoje galėjome pamatyti bendrą įsitraukusių žmonių nuotaiką ir rezultatus. 

ŽYDINČIŲ PIEVŲ SĖKLOS

Šioms dirbtuvėms taip pat paruošėme vietinių žydinčių pievų gėlių mišinius, kuriuos dalyviai po dirbtuvių galėjo pasėti užmirštose, apleistose miesto vietose ar savo kieme, taip siekiant atgaivinti skurdžios biologinės įvairovės teritorijas ir suteikti joms didesnę ekologinę naudą, sukurti maisto šaltinį miesto bitėms ir apdulkintojams.

Nuotraukos iš Prezidentūros pievos sodinimo dirbtuvių, kartu su Prezidentūros darbuotojais, Lietuvos
žaliųjų iniciatyvų atstovais ir moksleiviais
, vykusių gegužės mėn. 2022 metais (nuotr. BLUMA).