Rekomendacijos Tauragės daugiabučių kiemams

Žaliosios infrastruktūros rekomendacijos atnaujinamiems daugiabučių kiemams Tauragėje.

Ši galimybių studija siekia supažindinti Tauragės rajono savivaldybę su daugiabučių kiemų atnaujinimo principais, orientuotais į kokybiškos ir daugiafunkcinės žaliosios infrastruktūros strateginį planavimą ir integravimą. Dokumente pateikiamas trijų šiuo metu savivaldybės vystomų daugiabučių kiemų vertinimas ir žaliosios infrastruktūros principų ir elementų integravimo pasiūlymai, bei pateikiamas susistemintas medžių ir augalų rūšių, tinkančių sodinti Tauragės daugiabučių kiemuose, sąrašas.

KLIENTAS: TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ

VIETA: TAURAGĖ

PROJEKTO TIPAS: ANALIZĖ, REKOMENDACIJOS

METAI: 2022

Apžvelgę įvairius aplinkos rodiklius ir iššūkius, po konsultacijų su savivaldybės administracija, naudodami Žalumo indeksą, išanalizavime tris tipinius daugiabučių kiemus Tauragėje.

Siekiant didesnio komforto gyventojams, žaliosios infrastruktūros strateginio integravimo, biologinės įvairovės skatinimo ir tvaresnio lietaus vandens surinkimo, Tauragės daugiabučių kiemams buvo pasiūlyti daugiabučių kiemų atnaujinimo principai, kurie galėtų būti taikomi ne vien trijuose dokumente aprašytuose atvejuose, tačiau ir kituose savivaldybės planuojamuose projektuose.

Tikimasi, kad ši galimybių studija paskatins savivaldybę siekti lyderystės žaliosios infrastruktūros integravimo srityje ir padėti inicijuoti pokytį nusistovėjusiose daugiabučių kiemų atnaujinimo praktikose.