Šilainių Giraitė

Augalų vazonų prototipų konstravimo dirbtuvės su vietos gimnazijų moksleiviais.

Kauno miesto peizaže Šilainiai išsiskiria aukštaūgiais pilkais daugiabučiais, tačiau jų vidiniuose kiemuose prieglobstį atranda ir vietinių gyventojų puoselėjamos spalvotos gamtos salelės. Šios salelės buvo konstruojamos kartu su keturių Šilainių gimnazijų moksleiviais interaktyvių dirbtuvių metu, o sukurti moduliniai augalų vazonai tapo spalvingu „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizuojamo „Šilainiai Urban Eco“ festivalio akcentu.

KLIENTAS: KAUNAS 2022

VIETA: ŠILAINIAI, KAUNAS

PROJEKTO TIPAS: BENDRUOMENĖS ĮTRAUKIMAS, EDUKACIJA

METAI: 2022

NUOTRAUKOS: M.PLEPYS ir R. ŠAFRANAUSKAS

DALYVAUJAMOSIOS KULTŪROS UGDYMAS PER ŽALIĄJĄ INFRASTRUKTŪRĄ

„Šilainių giraitės“ iniciatyva siekė įtraukti vietos mokyklų moksleivius į Šilainių bendruomenės festivalio organizavimą, supažindindama juos su žaliosios infrastruktūros, dizaino ir prototipų konstravimo temomis. 

Dirbtuvių metu BLUMA kartu su Šilainių mokyklų moksleiviais bei darbų mokytojų pagalba sukonstravo aštuonis festivaliui suprojektuotus modulinius augalų vazonus. Mediena ir kitos reikiamos priemonės mokykloms buvo teikiamos kartu su iliustruotomis ir lengvai suprantamomis augalų vazonų konstravimo instrukcijomis.

Prieš festivalį, susirinkę kartu su Šilainių bendruomene į modulinius vazonus pasodinome  medelynų padovanotus medelius ir krūmus, kurie, kartu su vazonais tapo ryškiu festivalio akcentu. Festivaliui pasibaigus, Šilainių Giraitė buvo išdalinta ir padovanota mokykloms bei kitiems Kauno miesto kiemeliams, paįvairindami jų lauko erdves, kuriantys rūpinimosi savo aplinka ir savininkiškumo jausmą.

Dėkojame vietiniams gyventojams bei moksleiviams ir mokytojams dalyvavusiems dirbtuvėse:

Jono Basanavičiaus gimnazija (mokytojas Augustinas Viselga), Kauno „Santaros“ gimnazija (mokytojas Gintautas Daškus), Jono Pauliaus II gimnazija (mokytojas Vidmantas Zakarauskas), Kauno Veršvų Gimnazija (mokytoja Akvilė Andziukevičiūtė – Jankūnienė).

BLUMA paruoštos Šilainių Giraitės modulinių vazonų konstravimo instrukcijos moksleiviams

Mažosios architektūros elementų kūrimas

Nuotraukos iš Šilainių Giraitės moksleivių ir bendruomenės dirbtuvių, vykusių kovo-balandžio mėn. 2021 metais (nuotr. M. Plepys, R. Šafranauskas).