Gamtos Biblioteka – prestižinio Naujojo Europinio Bauhauzo laimėtoja!

Jau praėjo beveik mėnuo, kai birželio gale sužinojome, kad mūsų projektas „Gamtos Bibliotekatapo Naujojo Europinio Bauhauzo Prizo 2023 laimėtoja „NEB kylančios žvaigždės“ kategorijoje! Mes vis dar labai džiaugiamės, o šiandien norime pasidalinti mūsų kurtu trumpu projekto video, kuris buvo rodytas Briuselyje vykusio „Naujasis Europinis Bauhauzas regionuose ir miestuose“ renginyje, birželio 22 dieną. Šio renginio metu kaip NEB prizo finalininkai tapome ir Naujojo Europinio Bauhauzo ambasadoriais, todėl NEB apdovanojimas bei dalyvavimas renginyje yra svarbus žingsnis siekiant prisidėti prie NEB iniciatyvos populiarinimo Lietuvoje.

Naujojo Europinio Bauhauzo apdovanojimų ceremonija ir nugalėtojai (nuotr. Europos Komisija).

Šis apdovanojimas mums taip pat yra įrodymas, kad net ir per mažas meno instaliacijas galima integruoti gamta paremtus sprendimus į mūsų miestų erdves. Nors instaliacija iki šiol nėra įgyvendinta, tačiau jos ambicija yra kuo labiau įtraukti aplinkinę bendruomenę, kviesti ją prisidėti prie augalų sodinimo, pakartotinio surinkto vandens naudojimo, suteikti galimybes organizuoti edukacines ar kitokias veiklas.


Dalyvavimas „Naujasis Europinis Bauhauzas regionuose ir miestuose“ renginyje ir apdovanojimų ceremonijoje buvo remiamas Lietuvos kultūros tarybos pagal individualią mobilumo stipendiją kultūros ir meno kūrėjui.

Apdovanojimą „Gamtos Bibliotekai“ įteikė eurokomisarė Eliza Fereira (nuotr. V. Kvedaraitė).

Mūsų interviu apie laimėjimą su FM99 žurnaliste Vilija Kvedaraite: