Gamtos biblioteka

Gamtos biblioteka pretenduoja į Naujojo europinio bauhauzo apdovanojimą

Mūsų projektas „Gamtos biblioteka“ atrinktas tarp Naujojo europinio bauhauzo prizo finalininkų! Šis projektas siekia apdovanojimo kategorijos „NEB kylančios žvaigždės“ temoje „Bendrystės jausmo atgaivinimas“. Kviečiame palaikyti vienintelį 2023 m. finalininkų sąraše esantį projektą IŠ LIETUVOS ir už jį balsuoTI iki gegužės 24 d.

Iš 1450 projektų paraiškų iš visos Europos, tik 61 tapo Europos Komisijos inicijuoto Naujojo europinio bauhauso (NEB) prizo finalininkais, o tarp jų ir „Gamtos biblioteka“ – BLUMAI tai didelis projekto įvertinimas. Mūsų projektas varžosi su dar trim projektais „NEB kylančios žvaigždės“ kategorijoje, skirtoje tik jauniems kūrėjams, kurių projekto idėjos dar nėra įgyvendintos, tačiau propaguoja NEB vertybes – tvarumą, bendrystę ir estetiką.

„Gamtos biblioteka“ – tai žaliosios infrastruktūros ir meno instaliacija Vilniaus senamiesčio širdyje. Instaliacija, 2022 metais tapusi Augustinų vienuolyno komplekso atgaivinimui skirtų kūrybinių dirbtuvių laimėtoja, siekia atspindėti Augustinų puoselėtas vertybes – dangiškojo ir žemiškojo pasaulių derėjimą ir siekį nuolat tobulėti per mokymąsi ir gamtos pažinimą. Naujai sukurta bendruomenės ramybės erdvė skolinasi savo sluoksnius ir iš kadaise komplekso viduryje buvusio Augustinų botanikos sodo, kuris vienuoliams simbolizavo idealizuotą sutvertojo pasaulio vidurį, ir iš vienuolyne veikusios bibliotekos.

Atvira, lengvai į esamą kiemo erdvę įsiliejanti struktūra surinks nuo aplinkinių pastatų sutekantį lietų ir padedant grandinių širmai nukreips jį į ratu išdėstytas augalų lysves. Jose bus galima rasti Vilniaus krašto verboms naudojamų augalų, taip švenčiant šią išskirtinę vietos tradiciją, atspindėtą komplekso centre esančiai Ramintojos bažnyčiai svarbiame Kanuto Rusecko paveiksle „Lietuvaitė su verbomis“. Tradiciniai augalai atliks ir edukacinę funkciją, paversdami instaliaciją gyva gamtos biblioteka, kuri bus vis kitokia, priklausomai nuo metų laiko ar oro sąlygų.

Vizualizacijos: BLUMA.

Dalis surinkto lietaus vandens, nukreipiant jį per keliais lygiais išdėstytus rūdyto plieno lankus, galės būti panaudojama laistyti vietinės bendruomenės auginamoms arbatžolėms ir prieskoninėms žolelėms. Šis procesas taip pat veiks ir kaip pirminis vandens valymas, po kurio vanduo galės būti nukreipiamas į tolimesnius filtravimo įrenginius ir panaudojamas bažnyčioje įsikūrusių įstaigų poreikiams.

Šia instaliacija siekiama kuo labiau įtraukti aplinkinę bendruomenę, kviesti ją prisidėti prie augalų sodinimo, surinkto vandens pernaudojimo, suteikti galimybes organizuoti edukacines ar kitokias veiklas. Tikimės, kad „Gamtos biblioteka“ paskatins skirtingas suinteresuotas šalis ir bendruomenę susitikti neutralioje aplinkoje bei tęsti pradėtas diskusijas apie komplekso ateitį.

Balsavimo instrukcijos:

  1. Apsilankykite https://prizes.new-european-bauhaus.eu/finalists;
  2. Paspauskite „I vote for my favourite projects“;
  3. Įveskite savo el. paštą, kuriuo gausite balsavimo nuorodą;
  4. Suraskite projektą „Nature’s Library“ stulpelyje STRAND « RISING STARS » temoje „2 Regaining a sense of belonging“ ir jį pasirinkite;
  5. Pasirinkite bent po vieną jums patikusį projektą iš kitų dviejų stulpelių (CHAMPIONS ir EDUCATION CHAMPIONS);
  6. Spauskite „Submit vote“!

Balsavimo instrukcijos skelbiamos šio įrašo pabaigoje.

error: BLUMA content is protected.